ŻELOVE KIDS

39.90 PLN

Ilość

Opis produktu

ŻELOVE KIDS | Pektynowe żelki o smaku owocowym bez cukru i syropu glukozowego.

Preparat ŻELOVE KIDS to bardzo smaczne żelki witaminowe o smaku owocowym dla dzieci ale też i dla dorosłych, są bogate w witaminy i minerały, nie mają w składzie cukru i syropu glukozowego, a słodkości nadaje maltitol, który składa się z glukozy i sorbitolu.

Czym jest pektyna?

Pektyna to naturalny składnik roślinny, który pełni ważną rolę w budowie i funkcjonowaniu ich ścian komórkowych. Jest to mieszanina polisacharydów, czyli wielocukrów, złożonych głównie z kwasu D-galakturonowego i różnych cukrów prostych, takich jak galaktoza, arabinoza czy ramnoza. Pektyna ma zdolność żelowania, czyli tworzenia galaretowatej struktury w obecności wody, cukru i kwasu. Dzięki temu nadaje roślinom odpowiednią porowatość, chroni je przed wysuszeniem i infekcjami, a także wpływa na ich smak i aromat.

Składniki: Substancje słodzące (maltitol), woda, substancje żelujące (pektyny), witamina C (kwas askorbinowy), witamina E (octan tokoferylu), regulator kwasowości (kwas cytrynowy, cytrynian sodu), zagęszczony sok owocowy (truskawkowy, cytrynowy, pomarańczowy), aromaty, niacyna (kwas nikotynowy), barwniki (betanina, karoteny, kurkumina), witamina A (octan retinylu), witamina D (cholekalcyferol), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B2 (ryboflawina), olej kokosowy MCT, kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), substancja glazurująca (wosk carnauba), biotyna (D-biotyna), witamina B12 (cyjanokobalamina). Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze 5 - 25”C w sposób niedostępny dla małych dzieci, chronić przed promieniami słonecznymi. Przechowywać w suchym miejscu. Zalecana dzienna porcja do spożycia: 2 żelki Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Zawiera substancje słodzące. Może zawierać laktozę Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.  

Skład

kids skład