SOLHERBS Witamina B12 Max metylokobalamina 90 kaps

27.60 PLN

Ilość

Opis produktu

Dlaczego warto wybrać Witaminę B12 SOLHERBS

Witamina B12 SOLHERBS to naturalny skład bez wypełniaczy, konserwantów, barwników i aromatów. Forma kapsułki pozwoliła wyeliminować powszechne w tabletkach sztuczne substancje takie jak stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną czy dwutlenek krzemu. Kapsułka z pullulanu wykonana jest z naturalnego węglowodanu otrzymywanego w procesie fermentacji Aureobasidium pullulans. W odróżnieniu od kapsułek celulozowych (które produkowane są w sposób syntetyczny) kapsułki pullulanowe są naturalne i bardziej szczelne - co gwarantuje jakość substancji aktywnej znajdującej się wewnątrz kapsułki. Natomiast w odróżnieniu od kapsułek żelatynowych (produkowanych ze składników zwierzęcych) są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zawarty w suplementach diety SOLHERBS kompleks inuWex® wspiera wchłanianie składników aktywnych i stanowi naturalny prebiotyk - składnik pożywienia który nie ulega trawieniu, i działa stymulująco na mikroflorę przewodu pokarmowego.

Witamina B12 by zapobiec anemii i miażdżycy

Witamina B12 zapobiega niedokrwistości, wpływa na pamięć, zdolność koncentracji i uczenia się, dobry nastrój, zapewnia prawidłowy skurcz mięśni, odpowiada za prawidłowy wzrost i strukturę kości, co szczególnie ważne jest podczas odbudowy masy kostnej  i dla  kobiety po menopauzie, pobudza apetyt, ułatwia przemianę żelaza, zmniejsza poziom lipidów we krwi.

Zaleca się przyjmowanie witaminy B12 kobietom mającym obfite miesiączki, a także osobom, które nie jędzą mięsa, jajek i przetworów mlecznych.

Pamiętaj:

  • witaminę B12 zaleca się przyjmować razem z kwasem foliowym,
  • wapń wspomaga wchłanianie witaminy B12,
  • duże dawki kwasu foliowego mogą obniżać poziom witaminy B12 we krwi, dlatego  podczas zwiększonego przyjmowania  kwasu foliowego warto zwiększyć przyjmowanie witaminy B12.
  • podczas równoczesnego przyjmowania witaminy C, między witaminą B12 a witaminą C powinna mieć miejsce  co najmniej godzina do trzech przerwy

Niedobór witaminy B12

Na niedobór witaminy B12 najbardziej narażone są osoby starsze, u których wchłanianie witaminy B12 zmniejsza się wraz z wiekiem. Zagrożone są również osoby cierpiące na choroby układu pokarmowego, a także nadużywające alkoholu oraz wegetarianie i weganie. Duże zapotrzebowanie na witaminę B12 występuje u kobiet karmiących piersią i kobiet ciężarnych.

Niedobór witaminy B12 negatywnie wpływają na pracę organizmu. Do wczesnych objawów zaliczyć można: ogólne osłabienie, zmęczenie, zaburzenia nastroju, częste infekcje, brak apetytu i zaburzenia trawienia, drętwienie kończyn, drażliwość, kłopoty z pamięcią, a także zaburzenia miesiączkowania.

Niedobór witaminy B12  może nie dawać widocznych objawów często nawet przez kilkanaście lat lub powodować ciągłe zmęczenie, którego przyczyn poszukuje się gdzie indziej. Długotrwały niedobór może doprowadzić do zaburzeń tworzenia czerwonych krwinek, co w konsekwencji prowadzi do rozwoju anemii.

Niedobory witaminy B12 prowadzi do wzrostu stężenia homocysteiny – czynnika przyśpieszającego rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Skład

Witamina B12 SOLHERBS - szczegóły

Składniki: Inulina z cykorii, pullulan (kapsułka), metylokobalamina (witamina B12), ekstrakt z ziela centurii pospolitej (Centaurium erythraea)

  • Składniki, 1 kapsułka [RWS*]
  • Witamina B12, 1000 ug [40000%]
  • Inulina z cykorii, 330 mg [-]
  • Ekstrakt z ziela centurii pospolitej 1 mg, [-]

* RWS - referencyjna wartość spożycia

Zalecane spożycie: 1 kapsułka 1 raz dziennie

Ostrzeżenia: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety. Należy stosować zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz prowadzić zdrowy tryb życia

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią