Osteo Complete 60tabl.

26.90 PLN

Ilość

Opis produktu

OSTEO COMPLETE Real Pharm - 60 tabs

Związek chemiczny zawarty w suplemencie, o nazwie węglan wapnia składa się z wapnia, węgla i tlenu. Głównym źródłem tego związku są organizmy morskie, takie jak koralowce, skorupiaki i mięczaki, które wykorzystują je do budowy skorup lub szkieletu. Prototypowa "muszla" jest zazwyczaj ochronną strukturą mięczaka, taką jak mięczak lub ostryga. Węglan wapnia zawarty w OSTEO COMPLETE pochodzi właśnie z specjalnie spreparowanych muszli morskich. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Czemu węglan wapnia zawarty w muszlach morskich jest tak wartościowy?

Mięczaki zwykle budują muszle w trzech warstwach. Najdalszy zespół, periostracum, wywodzi się głównie z białka garbowanego przez chinon, ale także z pewnej ilości chityny, która stanowi jedynie bardzo małą część całkowitego materiału powłoki. Warstwy wewnętrzne są materiałem z węglanu wapnia. Specjalistyczne komórki stanowią tkankę płaszczową tuż pod skorupą, która wytwarza materiał tworzący muszlę. Białkowe periostracum częściowo służy jako strukturalna baza do mineralizacji węglanu wapnia, który przejawia się jako specyficzne krystaliczne znaki lub polimorfy, w tym kalcyt, aragonit. Ze względu na warunki chemiczne współczesnej wody morskiej aragonit wydaje się być formą, w której węglan wapnia wytrąca się w wielu, choć nie we wszystkich, organizmach morskich.

Dla kogo skierowany jest suplement diety OSTEO COMPLETE Real Pharm?

Węglan wapnia jest czasem przepisywany jako suplement dla tych, których dieta nie zawiera wapnia, najbogatszego minerału w organizmie i jednego z jego najważniejszych. Niski poziom wapnia może być szkodliwy dla funkcjonowania organizmu, podobnie jak przy wyczerpywaniu się zasobów wapnia w szkielecie. Jednak wiele osób jest w stanie zrównoważyć poziom wapnia poprzez staranne rozważenie diety.

Dużo osób przyjmuje suplementy wapnia, mając nadzieję na wzmocnienie swoich kości. Ciało człowieka potrzebuje wapnia do budowy i utrzymania mocnych kości. Ponad 99% wapnia w organizmie jest przechowywane w kościach i zębach. W krwioobiegu służy do wysyłania sygnałów nerwowych, uwalniania hormonów, takich jak insulina, i regulowania kurczliwości mięśni i naczyń krwionośnych. Jeśli wapń nie zostanie dostarczony w zalecanej ilości w diecie, ciało weźmie go ze swojego szkieletu i zębów do użycia gdzie indziej, osłabiając tym samym kości.

Kto powinien brać suplementy wapnia?

Kiedy spożycie wapnia jest niewystarczające, twoje ciało usunie wapń z twoich kości, czyniąc je słabymi i łamliwymi. Może to spowodować osteoporozę. Ponieważ kobiety są bardziej narażone na osteoporozę, wielu lekarzy zaleca przyjmowanie suplementów wapnia, zwłaszcza po osiągnięciu menopauzy. Z tego powodu starsze kobiety znacznie częściej przyjmują suplementy wapnia.

Można również rozważyć suplementację wapnia, jeśli:

Stosuje się dietę wegańską

Stosuje się dietę wysokobiałkową lub wysokosodową, która może powodować wydzielanie większej ilości wapnia przez organizm.

Stan zdrowia, ogranicza zdolność organizmu do wchłaniania wapnia (choroba Leśniowskiego-Crohna lub choroby zapalne jelit).

Jest się leczonym kortykosteroidami przez długi czas.

Posiada się osteoporozę

Korzyści z przyjmowania suplementów wapnia OSTEO COMPLETE Real Pharm - 60 tabs

Przyjmowanie suplementu może pomóc w zapobieganiu utracie gęstości kości u kobiet po menopauzie. Po menopauzie kobiety tracą masę kostną z powodu spadku estrogenu. Na szczęście suplementy mogą pomóc. OSTEO COMPLETE może także pomóc w utracie tłuszczu i wspomagać efektywność procesu odchudzania. Badania wykazują, że osoby, którym regularnie podaje się suplementy zawierające optymalną dawkę wapnia i witaminy D, są w stanie stracić więcej tłuszczu w organizmie na diecie o ograniczonej kaloryczności. Skład OSTEO COMPLETE zapewnia wszystko to czego potrzebują osoby narażone na osteoporozę. Regularna podaż wapnia powoduje poprawienie gęstości kości, zapobieganie odwapnieniom, poprawą jakości szkliwa zębów i paznokci. Osoby starsze są bardziej narażone na utratę wapnia, ale każdy zdrowy człowiek powinien przyjmować je w odpowiedniej ilości.

Poprawa markerów metabolicznych

Suplement OSTEO COMPLETE może pomóc w ulepszeniu markerów metabolicznych. Kilka badań naukowych sugeruje, że przyjmowanie suplementu wapnia może znacznie poprawić markery metaboliczne, szczególnie gdy jest on przyjmowany z witaminą D. Poprawić się może niektóre ciśnienie krwi i wskaźniki stanów zapalnych. Osoby, które regularnie przyjmują suplement mogą wykazywać poprawę markerów stanu zapalnego, insuliny i trójglicerydów.

Zawartość opakowania : 60 tabletek - 60 porcji 

Skład

Witamina K (preparat witamina K2 MK7) 75µg

Witamina D3 25µg

Węglan wapnia muszli morskich 1320mg

w tym wapń 70mg